KOSZYK JEST
PUSTY

691279955

sklep@tytontani.pl

Jak wybrać najlepszy tytoń do skręcania papierosów

kwi19
Tytoń i papierosy, najlepsze tytonie do zwijania papierosów

Jak wybrać najlepszy tytoń do skręcania papierosów

Każdy palacz zdaje sobie sprawę z tego, że kupowanie gotowych papierosów jest kosztowne.

 

Dużo bardziej opłacalne jest samodzielne ich skręcanie. Zaoszczędzić można tym więcej, im więcej się pali.

 

Wielu palaczy uważa jednak, że papierosy domowej roboty są smaczniejsze niż gotowce... a co najważniejsze - wiadomo, co w nich jest.

 

Tylko jak wybrać tytoń do skręcania papierosów?

 

Oto najważniejsze czynniki wyboru dobrego tytoniu.

 

Przede wszystkim jakość

 

Dobry tytoń to ten, który charakteryzuje się wysoką jakością. To oczywiste!

 

Wysoka jakość w przypadku tytoniu do papierosów oznacza przyjemny smak oraz aromat. Powinien nie tworzyć zbyt dużo dymu. Gryzący dym świadczy o dużej ilości zanieczyszczeń i zbyt wysokiej wilgotności materiału.

 

Tytoń warto obejrzeć z bliska jeszcze przed zawinięciem go w gilzy. Dobre gatunki nie będą miały zmieszanych kawałków patyków. Powinny być pocięte na równe kawałki o grubości około 6 do 7 mm. Taki najłatwiej się zawija.

 

Tytoń wysokiej jakości musi być oczyszczony i odgrzybiony. Ważne jest też, aby pamiętać, że nawet najlepsze rodzaje tytoniu mogą zostać zniszczone przez złe warunki przechowywania. Wiele osób chwali sobie tytoń Viceroy, Virginia oraz Route 66.

Wszystkie z nich są dostępne na http://tytontani.pl/.

Rośliny tytoniu, wybór tytoni do skręcania papierosów

Cena

 

Dużą rolę odgrywa cena tytoniu. Nie ma sensu przepłacać, za towar, który jest średniej jakości.

 

Najlepiej znaleźć tytoń dobrej jakości i w atrakcyjnej cenie, taki jak w sklepie http://tytontani.pl/.

 

Ważne, by zwrócić szczególną uwagę na to, w jakich paczkach jest sprzedawany tytoń. Niektóre gatunki są pakowane po 40 g, inne po 50, a jeszcze inne można kupić w hurtowych opakowaniach po kilogram i więcej.

 

Dlatego, konieczne jest przeliczanie cen. Jest duże prawdopodobieństwo, że bardziej opłaca się kupić dużą paczkę niż kilka małych.

 

Skręcanie papierosów jest też znacznie tańsze od kupowania pakowanych. Sprawdź nasze porównanie tu.

 

Odpowiednia wilgotność

 

O procesach suszenia tytoniu można doczytać na stronie bat.com.pl. Dobry tytoń powinien mieć wilgotność na poziomie pomiędzy 6 a 8%. Jeżeli jest ona mniejsza, to tytoń spala się zbyt szybko. Jeżeli jest zbyt wysoka to daje dużo dymu, ale nie można dobrze się nim zaciągnąć. Palenie go jest po prostu nieefektywne.

 

Wielu palaczy poleca trzymać otwartą paczkę tytoniu w słoiku, a przed skręcaniem lub zwijaniem papierosów dodatkowo go dosuszyć. Można to zrobić na wiele sposobów — na ręczniku na parapecie, na kartce położonej na grzejniku lub nawet w kuchence mikrofalowej.

 

Trzeba pamiętać, że nawet jeśli kupimy tytoń o dobrej wilgotności — to należy dbać, by przechowywać go we właściwych warunkach.

 

Różne rodzaje cięcia

 

Suchy liść tytoniu, różne rodzaje cięcia do skręcania papierosów ręcznie

Tytoń można kupić w trzech wersjach — w liściach, w formie shag (czyli długich włókien do ręcznego skręcania papierosów) oraz krajanki papierosowej. Każda z tych form jest przeznaczona do innych celów.

 

Tytoń liściasty należy najpierw odpowiednio pociąć. Jest to zadanie, które wymaga nakładu pracy i wiedzy. Krajanki papierosowe są przystosowane do skręcania w maszynkach. Łatwo je zwijać w bibułki.

 

Dowiedz się jak szybko skręcić papierosa w naszym przewodniku.

 

Shag wykorzystywany jest wyłącznie do ręcznego skręcania. Z tego powodu trzeba najpierw zdecydować się na metodę, jaką planujemy produkować papierosy. Nie ma sensu kupować włókien tytoniowych po to, aby ciąć je na krajankę. To strata czasu!

 

Lepiej od razu kupić właściwy rodzaj, dostosowany do maszynek do skręcania.

 

To był przewodnik po wyborze odpowiedniego tytoniu do skręcania papierosów.

Zobacz listę najlepszych tytoni dostępnych w naszym sklepie internetowym!

 
kwi  19
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl