KOSZYK JEST
PUSTY

691279955

sklep@tytontani.pl

Jak wybrać najlepszą nabijarkę do tytoniu?

sie05
nabijarka do tytoniu do skręcania papierosów

Jak wybrać najlepszą nabijarkę do tytoniu?

Nie da się ukryć, że palenie papierosów pochłania ogromne sumy pieniędzy.

 

Tym bardziej, nie można również zapomnieć o tym, że istnieje możliwość zaoszczędzenia na swoim nałogu.

 

W jaki sposób?

 

Otóż wystarczy jedynie zakupić odpowiednią maszynkę do tytoniu, a następnie po prostu robić papierosy samodzielnie w domu.

 

Zwijarki do tytoniu to urządzenia, które nie tylko są proste w obsłudze, ale i tanie w eksploatacji.

 

Rodzaje nabijarek do tytoniu

 

Maszynki do tytoniu zasadniczo dzieli się na dwie najważniejsze kategorie, a mianowicie na sprężynowe oraz tłokowe.

 

Czym są nabijarki tłokowe?

 nabijarka tłokowa do tytoniu

Jeśli chodzi o nabijarki tłokowe, to tytoń w nich umieszczany jest w gilzie z pomocą tłoka. Wpycha on przygotowaną ilość tytoniu do gilzy. Zalet tego typu rozwiązania jest to, że istnieje możliwość zachowania postaci papierosa, a żar nie wypada w trakcie palenia i nie niszczy ubrań.

 

Co ciekawe, warto również napomnieć, że papierosy przygotowane w nabijarkach tłokowych z całą pewnością nie różnią się niczym od papierosów kupowanych w sklepach.

 

Oprócz tego, ich przygotowanie zajmuje naprawdę niewiele czasu. Aby zrobić jedną paczkę, wystarczy przeznaczyć na to od czterech do sześciu minut (w zależności od umiejętności i doświadczenia palacza).

 

Należy jednocześnie wspomnieć, że tego typu nabijarki mają swoje wymagania. Dotyczą one w głównej mierze jakości oraz wilgotności tytoniu.

 

Należy pamiętać, aby przy takich rodzajach maszynek stosować tak zwany tytoń volume, którego maksymalna wilgotność wynosi od jedenastu procent do czternastu procent.

 

Co ważne, tytoń z paczek dostępnych w sklepach mają wilgotność od dwudziestu do dwudziestu dwóch procent, w związku z czym warto pamiętać, aby przed zastosowaniem wysuszyć taką paczkę. W tym celu wysypuje się cienką warstwę na gazetę i suszy.

 

Czym są nabijarki sprężynowe?

 

nabijarka sprężynowa do skręcania papierosów

Nabijarki do tytoniu sprężynowe działają na zasadzie sprężyny, która znajduje się wewnątrz nasadki. 

 

Sprężyna — podobnie jak tłok we wcześniej opisanych nabijarkach - wpycha tytoń do gilzy. To rozwiązanie jednak, co ważne, wymaga ingerencji mechanicznej w tytoń, dlatego też w trakcie nabijania jest on dodatkowo mielony przez obracającą się sprężynę.

 

W niektórych przypadkach takie mielenie powoduje, że żar wypada z papierosa w trakcie palenia, w związku z czym przy nabijarkach sprężynowych najlepiej jest stosować tytoń, który na nieco dłuższe nitki oraz większą wilgotność, wynoszącą od czternastu do osiemnastu procent.

 

Zdecydowana większość nabijarek sprężynowych działa automatycznie, to jest sama dobiera sobie określoną ilość tytoniu z zasobnika. Ingerencja człowieka w takich wypadkach ogranicza się tylko i wyłącznie do pilnowania, aby w pojemniku nie zabrakło tytoniu. Warto nadmienić, że maszynki sprężynowe posiadają najczęściej regulowaną w pięciostopniowej skali gęstość nabicia papierosa.

 

Dobierając zatem odpowiednią dla siebie maszynkę do tytoniu, warto pamiętać o swoich potrzebach, wymaganiach oraz częstotliwości palenia papierosów. Te czynniki pozwolą wybrać najlepszą zwijarkę.

 

Tani tytoń do skręcania papierosów znajdziesz w naszym sklepie, a tutaj dowiesz się jak szybko skręcić papierosa ręcznie i za pomocą maszynki.

 

Zdjęcia: 1, 2, 3

sie  05
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl