KOSZYK JEST
PUSTY

691279955

sklep@tytontani.pl

Mój tytoń śmierdzi, czyli jak zmienić smak i aromat tytoniu?

paź03
tytoń ze smakiem, palenie w ciemności

Mój tytoń śmierdzi, czyli jak zmienić smak i aromat tytoniu?

Wiele osób pali własnoręcznie robione papierosy.

Domowa obróbka tytoniu jest dość skomplikowana, ale też bardzo satysfakcjonująca. Wiele osób traktuje ją jako swoje hobby.

Co ważne, indywidualna produkcja papierosów to szansa na dostosowanie ich do własnych potrzeb.

Jeśli, więc ktoś zastanawiał się jak zmienić smak tytoniu, to musi wiedzieć, że wcale nie jest to trudne.

Wymaga jednak sporej wiedzy, cierpliwości i pochłania dużo czasu. Zanim osiągnie się wyśniony smak o zapach papierosów często trzeba wykonać wiele prób.

 

Co dodać do tytoniu, żeby nie śmierdział?

dym ze smakiem w ciemności

Najprościej jest dodać do tytoniu specjalnego aromatu. Na niektórych forach pojawiają się porady dotyczące stosowania aromatów do pieczenia ciast. Nie ma jednak 100% pewności jak ich palenie wpływa na organizm człowieka. Są przeznaczone jedynie do konsumpcji. Pomimo że są tanie to nie są dobrą propozycją.

Dużo lepsze będą specjalistyczne produkty lub naturalne aromaty przygotowane we własnej, domowej kuchni.

 

Czytaj o wyborze najlepszego tytoniu

 

Jak zmienić smak i zapach tytoniu bez używania chemii?

cygaro z dobrym smakiem tytoniu
Do tego celu można wykorzystać domowe aromaty. Jeśli chcesz wiedzieć jak zrobić aromat do tytoniu waniliowy to przede wszystkim dowiedz się więcej o potrzebnych produktach.

 

Wanilia powinna być jak najwyższej jakości. Najlepiej w formie całych lasek, które mają najwięcej zapachu i smaku. Wystarczy włożyć je do słoika razem z przygotowanym tytoniem. Całość należy szczelnie zakręcić i pozwolić smakom by się przegryzły. Im dłużej, tym lepiej.

 

Podobnie przygotowuje się tytoń miętowy. Wystarczy do pociętych liści dodać wysuszone zioła. Używając świeżych ziół można spodziewać się dużo szybszych efektów. Smak może utrwalić się już po dwóch godzinach.

 

Oprócz mięty można też użyć tymianku, bazylii lub innych ziół.

 

Żeby tytoń nie śmierdział do słoika można wrzucić skórkę od cytryny lub pomarańczy. Te soczyste owoce sprawią, że tytoń będzie miał odpowiednią wilgotność i równocześnie przejdzie zapachem cytrusów.

 

Jako aromat można też wykorzystać inne dodatki smakowe. Dobrym przykładem może być suszona śliwka. Owoc moczy się w spirytusie, który jest nośnikiem smaku.

 

Tytoń można też aromatyzować przy użyciu mieszanki wody i alkoholu. Ciekawą propozycją jest tytoń o smaku ulubionej whisky.

 

Mniej naturalne, ale pyszne sposoby zmienić smak tytoniu

papierosy i tytoń smakowy


Można też skorzystać z osiągnięć chemii i wybrać jakiś gotowy aromat. Ich aplikacja jest łatwa. Wystarczy spryskać liście i poczekać. Zazwyczaj, starczą dwie godziny, by cieszyć się papierosem pełnym smaku i zapachu. Zastanawiając się jak zmienić aromat tytoniu, należy też pamiętać o dbałości o prawidłową wilgotność.

 

To od niej zależy, czy papieros będzie się poprawnie spalał. Tytoń o zbyt dużej wilgotności ma tendencję do kopcenia. Może też mieć bardziej gorzki smak. Aromatów tego typu używa się bardzo mało. Każdy musi opracować własną idealną ilość, bo jest ona uzależniona od gustu smakosza. Kolejną ważną rzeczą jest, by nie przesadzać z ilością. Lepiej jest dodać odrobinę mniej aromatu niż dać go zbyt dużo.

 

Mieszanki Smakowe


W celu zmiany smaku czasem proponuje się mieszanie różnych gatunków tytoniu. Co ciekawe, nie trzeba się ograniczać do tytoniu papierosowego. Można mieszać tytoń tego typu z tytoniem fajkowym.

 

Ważny jest jednak umiar i opracowanie proporcji zgodnej z własnym gustem. W tym celu warto jest też sporo poczytać by poznać jak najwięcej gatunków tytoniu, ich cech charakterystycznych i nazw. Ta wiedza może zostać wykorzystana do tego, by dobrać odpowiednie ilości poszczególnych smaków.

 

W naszym sklepie internetowym możesz zamówić najpopularniejsze gatunki tytoniu jak na przykład tytoń LM, tytoń Virginia oraz Route 66.

 

Kluczowe elementy dla zmiany smaku i zapachu


Aromaty służą do zmiany zapachu tytoniu, sosy — smaku. Jak łatwo wnioskować — sosy są bardziej intensywne. Aromaty są bardziej subtelne. Ważne jest też, by pamiętać o prawidłowo przeprowadzonej fermentacji.

 

Jeśli tytoń nie będzie leżakował wystarczająco długo to może okazać się, że nawet najlepsze aromaty nie pomogą. Nie można też zapominać o jakości tytoniu.

 

Im jest on lepszy i ma bogatszy swój naturalny smak, tym mniej dodatków potrzebuje.

paź  03
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl