KOSZYK JEST
PUSTY

537931671

sklep@tytontani.pl

Jak pozbyć się zapachu dymu z ubrań?

kwi20
kobieta pali papierosa w kapeluszu wchłaniającym zapach dymu tytoniowego

Jak pozbyć się zapachu dymu z ubrań?

Zapach dymu na ubraniach, to prawdziwa zmora każdego palacza.

 

Jednak, aby nasze ubrania przesiąkły dymem, wcale nie musimy być palaczami - wystarczy grill, lub przebywanie przez dłuższy czas przy osobach palących.

 

Najlepszym sposobem na pozbycie się tego nieprzyjemnego zapachu, jest oczywiście wypranie ubrania, ale nie zawsze mamy na to na tyle czasu.

 

Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na szybkie zneutralizowanie zapachu dymu. Właśnie o nich opowiemy w tym artykule.

 

Domowe sposoby na usunięcie zapachu dymu z ubrań

 

Kadzidło i olejki

 

To bardzo prosta metoda usuwania nieprzyjemnych zapachów z ubrań. Polega na zawieszeniu ubrań na wieszaku i umieszczeniu pod nimi zapalonego kadzidełka lub lampki z olejkami do aromaterapii.

 

Ocet

 

Sposób z octem polega na wlaniu jego niewielkiej ilości (wystarczą 4 łyżki) do miski z ciepłą wodą.

 

Otrzymany roztwór umieszczamy pod ubraniami zawieszonymi na wieszakach i zostawiamy na kilka godzin. Największą wadą tego sposobu jest zapach octu, jednak ubrania nie powinny go wchłonąć.

 

Kawa lub mięta pieprzowa

Aromatyczne ziarna kawy i kapsułki, przyprawy do usunięcia zapachu dymu

Zarówno kawa jak i mięta pieprzowa, to świetne pochłaniacze zapachu. Sposób wygląda następująco. Do pokrowca na odzież wsadzamy nasze przesiąknięte dymem ubrania, a w jego dolnej części umieszczamy opakowanie z ziarnami kawy lub miętą pieprzową.

 

Po paru godzinach swąd dymu zostanie pochłonięty przez ziarna kawy lub mięte pieprzową. Należy pamiętać, o szczelnym zamknięciu pokrowca, gdyż to w głównej mierze wpływa na efekt tego sposobu.

 

Suszone owoce i puder dziecięcy

 

Sposób ten może wydawać się bardzo dziwny, ale jest skuteczny. Polega na umieszczeniu suszonych owoców posypanych pudrem w plastikowej torbie i wsadzeniu do niej ubrania, które chcemy odświeżyć. Tak przygotowaną torbą należy energicznie potrząsać i chwile odczekać.

 

Suszone owoce i puder wchłoną zapach dymu, nie pozostawiając przy tym żadnego nieprzyjemnego zapachu. Jeśli nie chcemy używać do tego sposobu suszonych owoców, możemy po prostu posypać ubranie pudrem dziecięcym i pozostawić na kilkanaście minut.

 

Cytryna

Cytryny krojone wyciskanie

Ten owoc świetnie radzi sobie z brzydkimi zapachami. Sok z dwóch cytryn, należy wlać do miski z zimną wodą i wymieszać.

 

Do powstałego roztworu, wrzucamy nasze ubranie i zostawiamy na kilka godzin. Po wyciągnięciu ich z miski należy je dokładnie wypłukać i wysuszyć.

 

Gotowe odświeżacze do ubrań

 

W praktycznie każdym sklepie dostępne są odświeżacze do ubrań i neutralizatory zapachów. Są skuteczne, jednak mogą pozostawiać chemiczny zapach, co niektórym może przeszkadzać.

 

Należy również sprawdzić zastosowanie danego preparatu przed zakupem, gdyż niektóre z nich nadają się tylko jako dodatek do prania i tylko wtedy są skuteczne.

 

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona i limonki do usuwania zapachu dymu papierosowego na ubraniach

Kolejnym skutecznym sposobem na pozbycie się swędu dymu z ubrań jest wysypanie kilku łyżeczek na talerz i umieszczenie go w szafie z ubraniami. Niewątpliwą zaletą tego sposobu, jest również fakt, iż soda oczyszczona pomaga wybielić jasne ubrania podczas prania.

 

Istnieje również inny sposób z wykorzystaniem sody oczyszczonej. Polega on na rozpuszczeniu jej w wodzie i polanie otrzymanym roztworem naszych ubrań. Po wyschnięciu wystarczy je wyczyścić szczotką i wytrzepać, a zapach dymu powinien zniknąć.

 

Jak unikać przesiąknięcia ubrań dymem?

Wietrzenie mieszkania do pozbycia się zapachu dymu w mieszkaniu i na ubraniach, otwarte okno

Jeżeli jesteś palaczem, aby nie pozwalać ubraniom pochłaniać dym tytoniowy, najlepszym rozwiązaniem jest codzienne wietrzenie ubrań.

 

Zostawiając ubrania na dworze, pozwolimy im pozbyć się mocnego zapachu tytoniu, jednak sposób ten nie sprawdzi się na przykład w przypadku deszczowej pogody.

 

Należy również unikać palenia w pomieszczeniach, bowiem wtedy nasze ubrania są najbardziej narażone na przesiąknięcie dymem.

 

W przypadku osób niepalących należy unikać sytuacji, w których stoimy blisko osoby palącej. Jeśli nie chcemy przesiąknąć dymem, po prostu się odsuńmy - powinno być to zrozumiałe, bo przecież nie każdemu ten zapach odpowiada.

 

W przypadku grillowania czy siedzenia przy ognisku najlepiej się odsunąć trochę dalej i usiąść po stronie gdzie nie zawiewa dym. Jednak jak wiadomo czasem nie jesteśmy w stanie uchronić naszych ubrań przed przesiąknięciem nieprzyjemnym zapachem.

 

Wtedy to właśnie, jeśli chcemy się go pozbyć, musimy zdecydować, jaki sposób wybrać. Oczywiście najlepszym i niezastąpionym sposobem jest wypranie ubrań, ale mogą zaistnieć różne sytuacje, przez które nie będziemy w stanie tego zrobić.

 

Podsumowanie

 

Każdy z powyższych sposobów jest sprawdzony przez wiele osób, które potwierdzają ich działanie, a wiele z nich pomoże również w przypadku prób usunięcia zapachu z mebli i dywanów. Jeśli musimy szybko odświeżyć nasze ubranie, z pewnością nam w tym pomogą.

 

Warto jednak unikać takich sytuacji, dlatego w przypadku palaczy zaleca się częste wietrzenie ubrań, w których pali się papierosy. Dla osób niepalących zasada jest prosta - unikać dużych skupisk palaczy i nie przebywać w pomieszczeniach, w których pali się papierosy.

 

Warto również wspomnieć o często popełnianym błędzie - tuszowaniu zapachu dymu perfumami. Oczywiście, chwilowo mogą zamaskować nieprzyjemny zapach, ale na pewno nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę, a czasem mogą nawet pogorszyć sprawę.

 

Zapraszamy do naszego sklepu po najlepsze tytonie papierosowe!

kwi  20
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl