KOSZYK JEST
PUSTY

691279955

sklep@tytontani.pl

Rodzaje młynków do tytoniu: jaki wybrać

cze03
standardowy metalowy młynek do tytoniu i zioła różnokolorowy

Rodzaje młynków do tytoniu: jaki wybrać

Młynek do tytoniu (inaczej crusher czy grinder) to pozornie mały, lecz bardzo przydatny gadżet w asortymencie każdego palacza.

 

Pozwala on na szybkie przygotowanie suszu, przeznaczonego do palenia, dzieląc go na drobniejsze fragmenty. Prowadzi to do uzyskania jego odpowiedniego „zbicia”, a tym samym do uwolnienia z tytoniu pełnego aromatu i smaku.

 

W zależności od rodzaju, szerokość młynków mieści się w przedziale 30 - 60 mm. Młynek stanowi sprawniejszą alternatywę dla ręcznego przygotowywania suszu.

 

Dlaczego warto korzystać z młynku?

 

kolorowy młynek do krojenia tytoniu trzymany w ręku

 

Istnieją dwa podstawowe czynniki: jakość i czas. Ręczne przygotowanie tytoniu lub innych specyfików, nie gwarantuje nam idealnej jakości spalania, jaką możemy uzyskać dzięki młynkowi.

 

Wszelkie niedociągnięcia skutkują złym smakiem, odpadaniem części papierosa, czy znacznie mniejszym działaniem specyfiku.

 

Druga kwestia to czas. Ręczne przygotowywanie czasami wydłuża się, kradnąc nam niepotrzebnie kolejne minuty, tymczasem rozdrabnianie młynkiem trwa dosłownie chwilę. Warto przemyśleć tę inwestycję, która nie wykłada dużego nakładu finansowego.

 

Rodzaje młynków do tytoniu

okrągły grinder do tytoniu, rodzaje młynków

Młynki do tytoniu można kupić w różnej formie. Wybór odpowiedniego, przede wszystkim zależy od okoliczności i częstotliwości użytkowania. Jakie rodzaje grinderów mamy do wyboru i jak działa młynek do tytoniu?

 

Młynki elektryczne – są to urządzenia zasilane prądem lub bateriami. Dzięki elektrycznej rwaczce do tytoniu mamy możliwość szybkiego rozdrobnienia suszu do pożądanej konsystencji.

 

Ich ogromną zaletą jest prostota użytkowania. Wadą może być ich cena, która zaczyna się w okolicach 30 - 40 zł oraz ich nieco większy gabaryt niż w przypadku młynków ręcznych. Elektryczny młynek do tytoniu to dobry wybór dla osób, które ponadprzeciętnie cenią swój czas.

 

Młynki ręczne – W przeciwieństwie do młynka elektrycznego, rozdrabnianie tytoniu w młynku ręcznym trwa chwilę dłużej. Z drugiej strony młynek ręczny jest możliwy do użytku w każdym miejscu, ponieważ nie potrzebuje źródła zasilania. Idealny więc na wszelkie wyjazdy plenerowe.

 

Istnieje kilka rodzajów młynków ręcznych:

 

  • plastikowy - najtańsza wersja z przeznaczeniem na co dzień. Wyposażony w trójkątne ząbki służące do mielenia. Ich koszt zaczyna się od 5 zł. Minusem może być nieco delikatniejsza, bo plastikowa struktura. Natomiast plusem praktycznie brak straty finansowej w przypadku zgubienia. Ponadto jest to dobry wybór dla osób, które nie lubią obciążać kieszeni. Jest najlżejszy ze wszystkich młynków, ale też wymaga wcześniejszej wymiany.

 

  • drewniany - nieco ładniejsza odsłona młynka. Wyposażony w metalowe pręciki, które mielą susz. Jego struktura jest trwalsza i bardziej estetyczna. Zdecydowanie trafi w gust sympatyków oryginalnego designu. Ceny drewnianych młynków oscylują w granicach 15 - 40 zł,

 

  • metalowy - najtrwalszy, najbardziej elegancki i zdaniem wielu użytkowników - najlepszy młynek do tytoniu. Bardzo trudno go zepsuć, wytrzyma niemal wszystko. Jego design, często bazujący na neonowych, mieniących się kolorach lub po prostu na kolorach metalicznych, jest bardzo reprezentatywny. Minusem metalowych młynków bywa susz, lubiący przyklejać się do pokrywy. Ceny metalowych młynków zaczynają się od ok. 20 zł. Te najmniejsze można kupić już za 15 zł.

 

Sprawdź ranking tytoni papierosowych

 

Jak wybrać najlepszy grinder do tytoniu?

grinder i inne urządzenia i produkty z tytoniu

Ta kwestia uzależniona jest przede wszystkim od osobistych preferencji i częstotliwości użytkowania. Najlepszy tak naprawdę oznacza najwygodniejszy i najbliższy Twoim wymogom estetycznym.

 

Najbardziej minimalistyczne pod względem designu młynki, to te akrylowe (plastikowe). Ich wymiar estetyczny zazwyczaj zaczyna i kończy się na jednolitym kolorze. Jest to dobra opcja dla niewymagających użytkowników, dla których wygląd crushera nie ma większego znaczenia.

 

Bardzo ciekawym wariantem są młynki drewniane. Dają one możliwość graweru imienia lub upragnionego symbolu/wzorka na wieczku. Można je zatem łatwo spersonalizować i zrobić komuś wyjątkowy prezent oznaczony jego imieniem.

 

Największą popularnością cieszą się młynki metalowe, które oferują niezliczony wachlarz różnych wariantów kolorystycznych. Od najbardziej jaskrawych, przez neonowe, pudrowe, kończąc na klasycznej czerni. Ich struktura daje naprawdę wiele możliwości, co pozwala nam na dobór młynka według najbardziej szalonych wizji.

 

Co więcej, szukając najlepszego grindera, warto zwrócić uwagę także na jego wielkość. Jeśli sporadycznie sam przygotowujesz tytoń, prawdopodobnie wystarczy Ci mały crusher do tytoniu o wymiarach 30 lub 40 mm. Jeśli palisz stosunkowo dużo, a i lubisz częstować innych, niezbędny będzie większy grinder o rozmiarze nawet 60 mm.

 

Szukając młynka na długie lata, warto rozejrzeć się za metalowym, który wytrzyma niemal każdy upadek. Plastikowe i drewniane młynki są natomiast idealne dla osób, które nie lubią ciężaru w kieszeni i którym zdarza się gubić tego typu gadżety.

 

Gdzie kupisz młynek?

 

Jest wiele źródeł ładnych i funkcjonalnych młynków do tytoniu. Nie trzeba daleko szukać. Stacjonarnie znajdziesz je w sklepach tytoniowych.

 

Jeśli jednak stawiasz na zakupy internetowe, ciekawy wybór młynków znajdziesz na stronach: VaporShop, Świat Shishy, Konopny Sklep, Do Palenia. Duży wybór grinderów znajdziesz również na portalu Allegro.

cze  03
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl