KOSZYK JEST
PUSTY

537931671

sklep@tytontani.pl

Rodzaje popielniczek do papierosów: Jak wybrać odpowiednią?

cze25
Duże cygaro w popielniczce metalowej, rodzaje popielniczek

Rodzaje popielniczek do papierosów: Jak wybrać odpowiednią?

Na co zwrócić uwagę kupując popielniczkę?

 

Popielniczki do papierosów są przedmiotami, które powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego domu, niezależnie od tego czy domownicy palą. Akcesoria te są niezbędne dla każdego palacza – zarówno dla osób, które samodzielnie skręcają papierosy, kupują gotowe produkty czy palą okazjonalnie cygara. 

 

W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć różne rodzaje popielniczek, które u laika mogą spowodować początkowo zawrót głowy. Mnogość nazw, rodzajów i użytych materiałów sprawia, że palacze mogą wybierać akcesoria dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

Jaką wybrać popielniczkę, aby zakup był w stu procentach udany? Na co zwracać uwagę kupując popielniczkę, aby nabyć produkt dopasowany do sposobu Twojego palenia?

 

Wybór jest duży, dlatego warto poznać kilka podstawowych rodzajów i zapoznać się z najważniejszymi informacjami, które ułatwią wybór fajnej popielniczki.

 

Najlepsze rodzaje popielniczek dla domu

Szklana popielniczka wypełniona papierosami

 

Kupując popielniczkę warto sprawdzić materiał, z którego jest wykonana oraz wytrzymałość przedmiotu. Równie ważną cechą jest prezencja – najlepsze popielniczki są nie tylko funkcjonalnymi akcesoriami, ale też świetnie sprawdzają się jako element dekoracji wnętrza lub otoczenia.

 

Popielniczka szklana jest najczęściej spotykana ze względu na swoją niską cenę. W większości przypadków jest wykonana z bezbarwnego szkła, które dobrze prezentuje się zaraz po czyszczeniu, jednak będąc w użyciu nietrudno zauważyć popiół znajdujący się w niej. Popielniczki tego rodzaju są polecane osobom palącym sporadycznie lub niepalącym, które chcą posiadać elegancki pojemnik na popiół w razie wizyty znajomych.

 

Popielniczki ceramiczne charakteryzują się ładną prezencją związaną z wieloma wersjami kolorystycznymi, które są dostępne w sklepach. Podobnie jak popielniczki szklane, akcesoria wykonane z ceramiki są jednymi z najtańszych przedmiotów tego rodzaju.

Niebieska popielniczka ceramiczna do papierosów

Prezentują się jednak schludnie nawet w przypadku wypełnienia niedopałkami i z tego powodu są lepszym wyborem dla osób, które palą częściej. Szklane i ceramiczne popielniczki są łatwe w czyszczeniu i wytrzymałe, dlatego jeśli unikną upadków z większych wysokości są w stanie posłużyć każdemu palaczowi przez wiele lat.

 

Kamienna popielniczka na stoliku z papierosami

Dużą zaletą popielniczek kamiennych jest duży ciężar, który nadaje im stabilności i solidności. Tego rodzaju akcesoria sprawdzają się doskonale przy zastosowaniu na balkonie lub w ogrodzie również dzięki swojemu wyglądowi, który pasuje do zieleni i drewna otoczenia. Popielniczka z kamienia jest trudniejsza w utrzymaniu, ponieważ jej czyszczenie nie jest tak bezproblemowe, jednak przy jej zastosowaniu na zewnątrz cecha ta nie ma tak dużego znaczenia.

 

Popielniczki metalowe są dość powszechnie stosowane, ze względu na tani materiał i uniwersalność. Mycie i opróżnianie pojemnika z popiołu jest łatwe, jednak tego rodzaju popielniczki są lekkie, dlatego sprawdzają się jedynie jako alternatywa do stosowania w pomieszczeniu.

Popielniczka metalowa z przykrywką do palenia bez zapachu

Popielniczki metalowe z przykrywką posiadają podobne cechy, jednak są bardziej polecane ze względu na ograniczenie zapachów wydobywających się z niej. Cecha ta jest pożądana przez osoby palące w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ dzięki niej widok i woń niedopałków są znacznie ograniczone.

 

Popielniczki bezdymne to najlepsze rozwiązanie jeśli palenie w mieszkaniu odbywa się często, ponieważ posiadają one pokrywę, która sprawia, że popiół ląduje w jej wnętrzu bez wydobywania się nieprzyjemnych zapachów. Dużą zaletą takich popielniczek jest możliwość stosowania na zewnątrz – dzięki temu palący ma pewność, że niedopałki nie zostaną wywiane przez wiatr i nie zanieczyszczą otoczenia.

 

Popielniczki bezdymne są najczęściej droższe od klasycznych akcesoriów, ale wygoda ich użytkowania sprawia, że wielu palaczy decyduje się zainwestować właśnie w ten rodzaj.

 

Inne rodzaje popielniczek

 

Popielniczki do samochodu charakteryzują się przede wszystkim bezpieczeństwem, które zabezpiecza przed wysypaniem się popiołu w środku pojazdu. Tego rodzaju akcesoria są najczęściej zamykane i posiadają uchylne, odsuwane lub odkręcane wieka.

 

Duże znaczenie ma również kształt popielniczek samochodowych, ponieważ powinny być one odpowiednio dobrane, aby niewielka ilość miejsca dostępna w samochodzie została odpowiednio zagospodarowana.

Przenośna popielniczka niemiecka Lucky Strike

Przenośne popielniczki znakomicie sprawdzają się podczas przebywania na plaży, w górach lub podróżując, ponieważ posiadanie ich zawsze pod ręką jest wygodne i nie uzależnia palacza od obecności kosza w pobliżu.

 

Popielniczki kieszonkowe są wykonane najczęściej z metalu lub aluminium, co zapewnia niewielką masę całego przedmiotu. Na rynku są dostępne również popielniczki przenośne plastikowe, jednak cechują się one znacznie mniejszą trwałością od tych metalowych.

 

Gdzie najlepiej kupić popielniczkę?

 

Najlepsze popielniczki są dostępne w sklepach internetowych specjalizujących się w wyrobach tytoniowych i akcesoriach dla palacza. Duży wybór różnego rodzaju popielniczek można znaleźć na stronach JarajTo, Wujo oraz DoPalenia.

 

Kupując popielniczkę należy dokonać wyboru zgodnego z oczekiwanymi cechami produktu. Duży asortyment pozwala na zakup popielniczek różnego rodzaju, jednak bezdymne i ceramiczne popielniczki są optymalnym wyborem dla większości amatorów palenia.

 

Dobry tytoń różnych rodzajów w cenach hurtowych kupisz w naszym sklepie!

 

Znajdź też odpowiedni grinder tu

cze  25
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl