KOSZYK JEST
PUSTY

537931671

sklep@tytontani.pl

Rodzaje tytoniu w Polsce i gdzie je kupic

sty17
rodzaje-tytoniu-polska

Rodzaje tytoniu w Polsce i gdzie je kupic

Kilkaset lat po rozpoczęciu uprawy tytoniu, na polskim rynku istnieje bardzo wiele rodzajów tego produktu, a nabyć go można wszędzie.

Jak wybrać właściwy rodzaj tytoniu? Jakie jest najlepsze miejsce, gdzie znajdziesz tytoń do papierosów skręcanych najlepszej jakości i w najlepszej cenie? Wszystko opowiemy w tym artykule.

Tradycja uprawy tytoniu w Polsce sięga już XVIII wieku, gdzie to tytoń stał się bardzo powszechny, jednak prawdziwy rozwój branży tytoniowej nastąpił dopiero w XX wieku. W 1992 roku został utworzony tzw. Polski Monopol Tytoniowy. Dziś prawie 90% surowca tytoniowego zostaje przeznaczana na wyroby papierosowe, zaś reszta idzie na cygara i specjalny tytoń do żucia.

Tytoń - roślina z długą tradycją

Ogólnie największe znaczenie gospodarcze ma tzw. tytoń szlachetny (łac. Nicotiana tabace L.). Roślina ta w Polsce cieszy się sporym powodzeniem, przez co też tytoń ma niezwykle duże znaczenie w rolnictwie i przemyśle przetwórczym.

Największe uprawy tytoniu zlokalizowane są głównie w północnych, południowo-wschodnich i południowych regionach naszego kraju. Co ciekawe, uprawa tytoniu jest najobfitsza na glebach uznawanych za gorsze jakościowo, gdzie nie mogą rosnąć rośliny charakteryzujące się zdecydowanie większymi wymaganiami.

 

Rodzaje tytoniu w Polsce i gdzie je kupić

 

Na rynku dostępnych jest kilka niezwykle popularnych rodzajów tytoniu. Każdy z nich można kupić np. w hurtowniach tytoniowych, gdzie też zostaniemy mile zaskoczeni przystępnymi cenami (jak w naszym sklepie internetowym ;) ).

Tytoń najlepiej kupować w hurtowniach na kilogramy, gdzie 1 kg dostępny jest już od ok. 75 pln. Im więcej kg kupimy za jednym razem, tym zaskoczy nas niższa cena (w granicach 195 pln za 3 kg lub 260 pln za 4 kg).

Tytoń kupowany w sklepach stacjonarnych lub internetowych (nie hurtowniach) będzie o wiele droższy, dlatego też zdecydowanie poleca się zakup hurtowy.

Tytoń Route 66

 

Tytoń Route 66 to mieszanka specjalnie wyselekcjonowanych tytoni, która zapewnia niepowtarzalną jakość oraz specyficzny smak podczas palenia. Wśród tego rodzaju tytoniu wyróżnia się tytoń niebieski (light) oraz czerwony (mocny). Sprzedawany tytoń ma idealną wilgotność oraz drobne zmielenie, bez łodyg.To jeden z głównych produktów marki Route 66. Sprawdź ceny tu

Tytoń LM

 

Pod nazwą kryje się mieszanka szlachetnych gatunków tytoniu, który urzeknie swoim niepowtarzalnym smakiem i aromatem każdego wielbiciela palenia. Specjalny proces przygotowawczy sprawia, że właśnie ten tytoń jest bardzo wydajny, a do tego bardzo dobrze się nabija. Na rynku znajdziemy jego wersję Blue, która wyróżnia się delikatnością. Sprawdź ceny tytoniu LM.

Tytoń Chesterfield — niezwykle wydajny

 

Odpowiednio opracowany proces produkcji sprawia, że tytoń Chesterfield bardzo dobrze się nabija, a do tego jest też niezwykle wydajny. Pod nazwą tą kryje się bardzo starannie wyselekcjonowana amerykańska mieszanka tytoni American Blend, a wśród nich: tytoń Virginia i Burley z domieszką tytoni orientalnych, które wspólnie tworzą niezwykle wyjątkowy i harmonijny smak. Ze względu na specjalna metodę produkcji, tego typu tytoń doskonale się nabija.  Sprawdź cenę tytoniu Chesterfield

Tytoń LD

 

Pod nazwą LD kryje się unikatowa mieszanka specjalnie wyselekcjonowanych tytoni, które pochodzą z całego świata. To specyficzne połączenie nadaje tytoniowi LD niepowtarzalny smak- godny każdego konesera.

W mieszance tej połączono liście Virginia z tytoniem Burley oraz kilkoma odmianami orientalnymi, które zapewniają bardzo bogaty i pełny aromat. Tytoń LD charakteryzuje się też niezwykle złożonym smakiem.

Tytoń Virginia - tytoń łatwy do ręcznego skręcania

 

Tytoń Virginia zaliczany jest do tańszej klasy, jednakże pomimo to tworzone są z niego najwyższej klasy tytonie papierosowe, znane na całym świecie. Ich fenomen jest tak duży, że dziś nikomu nie trzeba do już przedstawiać.

Papierosy z najlepszych odmian tytoni Virginia produkowane są od 1887 roku, co tylko potwierdza ich wielki fenomen. Ich niepowtarzalny i naturalny aromat sprawił, że tytoń ten zjednał sobie palaczy na całym świecie i po dziś dzień zaliczany jest on do bestsellerów sprzedaży wśród tytoni papierosowych. Specjalna metoda cięcia liści podczas produkcji sprawia, że tytoń bardzo łatwo się skręca.  Sprawdź cenę tu

Tytoń Viceroy

 

Cechą charakterystyczną tytoniu Viceroy jest to, że to najwyższej jakości tytoń papierosowy, który produkowany jest ze starannie dobranych mieszanek. Liście są drobno krojone, a ich wyśmienity smak i naturalny aromat sprawiają, że na długo pozostanie w pamięci. Tytoń Viceroy to też odpowiednik bardzo znanych i cenionych na świecie papierosów tej samej marki. Zobacz ofertę tytoniu Viceroy.

Inne tytonie

 

Wśród szerokiej oferty tytoni na uwagę zasługują jeszcze takie odmiany jak np. Burleye, Marylandy czy tytonie orientalne - znane też jako tureckie.

Tytoń to roślina niezwykle popularna. Niektórzy palą go na ukojenie nerwów, inni z racji smaku i często niepowtarzanego zapachu. Z uwagi na ilość różnych rodzajów tytoniu oraz dostępnych mieszanek w Polsce, każdy koneser znajdzie swój ulubiony smak i aromat. A najlepsze ceny tytoni znajdziesz na naszej stronie (jeśli jeszcze nie domyślałeś z jej nazwy ;) ).

 

sty  17
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl